Kokpit İş Zekası

"Veri Analizi Çözümü"

SigneraKey Kokpit ile verilerinizi anlamlandırarak
işletmenizin büyümesi için fırsatlara dönüştürebilirsiniz.

Sizi ArayalımDijital Sanayi Devrimi ve Büyük Veri “Big Data”

İşletmelerin verileri günümüzde işletmelerin yönetimleri için büyük avantajlar ve fırsatlar sunmaktadır. Pek çok kurum için yalnızca kendilerine ait operasyonel veri tabanları bile yetmemektedir. Dış kaynaklardan edinilen veriler doğrultusunda da destek anlamlandırmalar yapılmaktadır. Dijital sanayi devriminin en önemli getirileri ise verilerin anlamlandırılmasında kolaylıklar sağlayan teknolojik araçlardır. İş zekası çözümleri olarak adlandırılan bu araçlar sayesinde, stratejik kararların alınması kolaylaşıyor.
SigneraKey Kokpit İş Zekası "BI" Çözümü

Kokpit İş zekası "Business Intelligence" uygulaması, KEY ailesi içinde yer alan bir veri analizi çözümüdür. Kokpit ile verilerinizi işletmenizin büyümesi için fırsatlara dönüştürebilirsiniz. Kokpit iş zekası "BI" uygulamamız ile işletmeniz hızlı, çevik ve esnek bir yapı kazanır. Kokpit; kurumsal hafızanızın güçlenmesine destek verir.Ücretsiz Demo İçin Sizi Arayalım

E-mail

Telefon
Kokpit iş zekası çözümünün yeteneklerini keşfedin!


• Birden fazla veri kaynağını ve büyük veri kaynaklarınızı "BIG DATA" (muhasebe, finans, üretim, stok, satış, satınalma, bütçe vb.) çok hızlı birleştirip raporlayabilirsiniz.

• Kullanıcı dostu kolay arayüzlerle raporlarınıza hızlıca ulaşabilirsiniz.

• Mevcut iş uygulamalarınızdan ve diğer veri kaynaklarınızdan verileri bir araya getirerek analiz edebilirsiniz.

• Elde ettiğiniz raporları bir zaman çizelgesine bağlayarak, anlık verileri günün istediğiniz saatinde, belirlemiş olduğunuz kişilere mail gönderebilirsiniz.

• Excel'den veri aktarma yeteneği ile Excel'lerde bulunan verilerinizi de Kokpit İş Zekası uygulamamızda anlamlandırabilirsiniz.

• Veri aktarım sıklığını dilediğiniz gibi belirleyerek canlı veri izleme ile aktif anlamlandırma yapabilirsiniz.

• Analiz edilen verileri, gelişmiş anlamlandırma yeteneğiyle grafikler halinde sunabilirsiniz.

• Masaüstü, notebook, tablet ve mobil tüm cihazlardan dilediğiniz yerde anlık raporlarınıza ulaşabilirsiniz.

Kokpit İş Zekası Sektörel ÇözümleriWeb Üzerinden Anlık Gaz Seviyesi Takibi


Saha Stoklarının anlık izlenebilirliği;

Müşterinin tüketimi amaçlı müşteri sahasında bırakılan gaz tank veya paletlerinin üzerindeki gaz stoğu bilgisinin anlık olarak takip edilebilmesi, tüm dağıtım alanındaki henüz tüketilmemiş stok bilgisinin görüntülenebilmesini sağlamıştır. Anlık alınan stok bilgisi ile müşterinin kritik stok kıyaslamasının yapılabilmesini. Müşterinin kritik stok durumuna gelmeden tedariğinin planlanmasını sağlamıştır. Kazandırılan tedarik öngörüleri ile de lojistiğin daha planlı ve uzun vadeli yapılabilmesi sağlanmıştır. Dolayısı ile lojistik maliyetlerinde ciddi oranlarda tasarruf sağlanabilmiştir. Müşterilerde kullanılmayan gazın başka bir müşteriye aktarımının hesaplanması, saha stoklarının anlık izlenebilirliği ile sağlanmıştır. Bu sayede fazla stok bulundurma maliyetinden ve lojistik maliyetinden tasarruf edilmiştir.

Detaylı Bilgi


Enerji İzleme Çözümü


"Sahadan Veri Toplama "Telemetri" Sistemleri

Tübitak projemiz kapsamında ürettiğimiz saha dinleme donanımı ile ve saha operasyonlarını daha etkin kılacak yazılım çözümlerimiz ile bu alandaki tüm ihtiyaçları daha uygun maliyetlerle karşılayabilmeye olanak sağlıyoruz. Sahada bir çok bilgiyi elektronik formlar oluşturarak tablet ve telefonlar ile ya da üretim verileri, tüketim verileri gibi daha bir çok bilgiyi sahadaki cihazlardan, makine ve teçhizatlardan, sayaçlardan otomatik toplayarak ERP’ye aktarılmasını ve ham verinin kullanılabilir hale getirilmesini sağlayan bu çözümümüz ile sahadaki operasyonel faaliyetlerinizi daha iyi takip edebilecek ve yönetebileceksiniz.
Detaylı Bilgi


Veri Analizinin Etkileri

Günümüzde veriler hem makineler tarafından hem de insanlar tarafından yoğun bir şekilde üretilmektedir. Kendi işletmenizi düşünün, bir çok farklı yazılım kullanıyorsunuz. Farklı yazlımlarda oluşan veriler farklı veri tabanlarında büyümeye devam ediyor. Tüm bu verileri bir arada görebildiğinizi ve anlamlandırabildiğinizi hayal edin! SigneraDataLogger ile tüm makina ve sensörlerinizden veri toplayabilirsiniz. SigneraDataLogger Kokpit iş zekası çözümümüz ile entegre çalışır. Bu sayede topladığınız tüm ham verileri kolayca anlamlandırabilirsiniz.
Sizi Arayalımİş zekası "business intelligence" hakkında sıkça sorulan sorular.

İş Zekası nedir?
İş Zekası (BI) terimi, iş bilgilerinin toplanması, bütünleştirilmesi, analizi ve sunumu için teknolojiler ve uygulamalar anlamına gelir. İş Zekası'nın amacı, daha iyi iş kararları vermeyi desteklemektir. Esasen, İş Zekası sistemleri veriye dayalı Karar Destek Sistemleri'dir (DSS). İş Zekası bazen bilgilendirme kitapları, rapor ve sorgu araçları ve yönetici bilgi sistemleri ile birbirinin yerine kullanılabilir.
Neden İş Zekası kullanmalıyım?
Verileri birden çok uygulama veya veri kaynağından entegre etme ihtiyacı giderek artmaktadır. İlgili iş verilerine hızlı ve verimli bir şekilde erişme zorunluluğu, bilgi gerektiren ve bilgiye erişen kullanıcı sayısının artması ve analitik yetenekler gerektiren son kullanıcılar, hızlı şirket büyümesi veya yakın tarihli veya bekleyen birleşme / devralma, yeni ürünlerin tanıtımı gibi süreçler için İş Zekası yardımcı bir araçtır.
İş Zekası uygulaması implementasyonu ne kadar sürer?
"BI" İş Zekası çözümünün uygulanması, veri taşıma ve diğer kaynaklar dahil olmak üzere birçok faktöre bağlıdır. Anlamlandırmalar konusunda oluşturacağınız rapor standartları yapısı da bu süreyi etkiler.
İş Zekası uygulaması ile ilgili hem uygulamada hem de kullanımda teknik destek ihtiyacımı nasıl karşılarım?
İş zekası çözümümüzün kullanılması ve uygulanmasıyla ihtiyaç duyabileceğiniz tüm eğitim ve desteği sağlıyoruz. Teknik destek uzmanlarımız uygulama konusunda size yardımcı olacaktır.
İş Zekası sistemi dinamik analiz oluşturmaya izin veriyor mu?
Kokpit İş Zekası sistemi dinamik analiz oluşturmak için uyarlanmış bir yapıya sahiptir. Kullanıcılar hızlı ve kolay bir şekilde veri ambarından gerekli tüm bilgileri alabilir ve hızlı iş kararları almak için gerekli olan sağlam bilgileri elde etmelerini sağlayacak bir dizi operasyon gerçekleştirebilir.
Open chat
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?
Powered by
//]]>