“Sahadaki Gaz Stoğunuzu Anlık İzleyin"

Müşterinin tüketimi amaçlı müşteri sahasında bırakılan gaz tank veya paletlerinin üzerindeki gaz stoğu bilgisinin anlık olarak takip edilebilmesi, tüm dağıtım alanındaki henüz tüketilmemiş stok bilgisinin görüntülenebilmesini sağlamıştır.

Web Üzerinden Anlık Gaz Seviyesi Takibi


Saha Stoklarının anlık izlenebilirliği;

Müşterinin tüketimi amaçlı müşteri sahasında bırakılan gaz tank veya paletlerinin üzerindeki gaz stoğu bilgisinin anlık olarak takip edilebilmesi, tüm dağıtım alanındaki henüz tüketilmemiş stok bilgisinin görüntülenebilmesini sağlamıştır. Anlık alınan stok bilgisi ile müşterinin kritik stok kıyaslamasının yapılabilmesini. Müşterinin kritik stok durumuna gelmeden tedariğinin planlanmasını sağlamıştır. Müşterilerin üretim, hizmet gibi faaliyetlerindeki durdurulma riski ortadan kaldırılmıştır. Kazandırılan tedarik öngörüleri ile de lojistiğin daha planlı ve uzun vadeli yapılabilmesi sağlanmıştır. Dolayısı ile lojistik maliyetlerinde ciddi oranlarda tasarruf sağlanabilmiştir. Müşterilerde kullanılmayan gazın, kullanım hızı yükselmiş başka bir müşteriye aktarım hesaplaması, saha stoklarının anlık izlenebilirliği ile sağlanmıştır. Bu sayede fazla stok bulundurma maliyetinden ve lojistik maliyetinden tasarruf edilmiştir.

Ürün Web Sitesi

Müşteri tüketimlerinin anlık ve geçmişe yönelik izlenebilmesi;

Müşteri kullanım alışkanlıklardan oluşan Big Data ‘yı yorumlayarak, müşteri için belirlenen kapasitenin gerçek anlamda doğru belirlenebilmesini sağlıyoruz. Bu saptama aynı zamanda sezonlara özel de yapılabilmekte. Anlık stok seviyesi takibi sayesinde müşterinin tüketim hızına göre kalan stoğunu ne zaman bitirebileceğine yönelik izlenimler sağlayıp. Lojistik planlamasına bu yönde destek verilebilmekte. Zamanında tedarik ile müşterinin dağıtıcı firmaya olan güven ve memnuniyetini arttıran innovatif bir çözüm sunmaktadır.

Müşteri Sayaçlarının İzlenmesi;

Gaz tank veya paletlerine bağlı bulunan sayaçların da izlenerek, müşteri tüketiminin daha hassas ölçümlenebilmesi sağlanmıştır.Böylece müşteri tüketimlerinin ölçüm hassasiyetini 1000de 4’ten 1000de 2’nin altına indirilerek satışlardaki ölçüm kayıplarının yarattığı maliyetlerden ciddi oranlarda tasarruf edinilmiştir. Sayaçların içerisinden geçen gaz sıcaklığı ve kompresörlerin basınçlarının anlık takip edilmesi ile müşterinin (hava şartlarının değişiklik göstermesi durumunda) tesisatı kullanım verimliliğide ölçülebilir hale gelmiştir. Bu noktada doğabilecek verimsiz çalışmalar ile ilgili önceden önlem alınabilmesi sağlanmıştır.

Tesis Gaz Dolumlarının İzlenmesi;

Tesiste doluma alınan paletlerin anlık olarak dolum süreçlerinin izlenmesi ile dolumların ne kadar sürede tamamlanabileceği ve stoğun ne kadar sürede hazır olabileceği gibi bilgileri sağlamaktadır. Dolum esnasında oluşabilecek yüksek sıcaklık ve basınç değerlerinin anlık takibi ile daha sağlıklı ve verimli bir dolum yapılabilmesinin imkanı oluşmuştur. Günlük belirlenen gaz dolum nominasyon değerlerinin gerçekleşeninin takip edilebilmesi. Yapılan tedarikçi anlaşma kurallarına uygun bir şekilde dolum yapılabilmesi sağlanmıştır.

ANLIK RAPORLARINIZI TÜM PLATFORMLARDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Günlük yapılan dolum, günlük müşteri sevkiyatları, gaz alımları ve bunlara bağlı analiz verilerinin yöneticiler tarafından anlık izlenebilirliği sağlanarak daha somut ve verimli kararların alınabilmesi noktasında inovasyon sağlamıştır. Bununla birlikte sağlanan tüm bu veriler ile ileriye dönük tahminler yapılması için veri kaynağı oluşturulabilmiştir.

Sizi Arayalım


E-mail

Telefon

 • dogadan    

  Signera bilişim ile iş ortaklığımız uzun yıllardır devam etmekte. Karşılıklı güven içerisinde yürüttüğümüz çalışmalarımızda bize verilen özel destek ve ihtiyacımız olan her durumda sergilenen çözüm odaklı yaklaşım işbirliğimizi daha da güçlendirmekte. Signera Bilişim'in özellikle raporlama ve web tabanlı fonksiyonel çözümleri, mevcut ERP altyapımızı daha katma değerli bir yapıda kullanma imkanı sağlamakta.

  Öner Sinan
  Bilişim Sistemleri Müdürü
 • naturel-gaz    

  Naturelgaz ve Tres şirketlerimizin ERP ve diğer iş süreçlerinde Signera firması ile Pi Magic çözümleri ve özel geliştirmelerini içeren projelerde beraber çalışma fırsatı bulduk. Gerek Signera yöneticileri gerek projede çalışan diğer ekip üyeleri ile olumlu ve yapıcı bir çalışma sürecimiz oldu. Firmalarımız sunulan çözümler ve özel geliştirmeleri tüm iş süreçlerini yönetmek, takip etmek ve raporlamak için başarı ile kullanmaktadırlar. İhtiyaç duyulan her yerde Signera gerekli desteği sağlamaktadır. Gelecekte de projelerimizde beraber iş yapabilmek arzusundayız.

  Murat Engin
  IT Director Global Investment Holdings
 
 

Türkiye'nin Sektörel Çözüm Markası.

7

Bölgede Hizmet


Türkiye'nin 7 bölgesinde hizmet vermekteyiz.
13Yıl

Tecrübe


Alanında uzman, tamamı mühendis kadromuz ile 13 yılı geride bıraktık.
200

Proje


30 farklı sektörde 200'ün üzerinde projeye imza attık.
 
Open chat
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?
Powered by
//]]>