Web Üzerinden Anlık Gaz Seviyesi Takibi

Saha Stoklarının anlık izlenebilirliği;

Müşterinin tüketimi amaçlı müşteri sahasında bırakılan gaz tank veya paletlerinin üzerindeki gaz stoğu bilgisinin anlık olarak takip edilebilmesi, tüm dağıtım alanındaki henüz tüketilmemiş stok bilgisinin görüntülenebilmesini sağlamıştır. Anlık alınan stok bilgisi ile müşterinin kritik stok kıyaslamasının yapılabilmesini. Müşterinin kritik stok durumuna gelmeden tedariğinin planlanmasını sağlamıştır. Müşterilerin üretim, hizmet gibi faaliyetlerindeki durdurulma riski ortadan kaldırılmıştır. Kazandırılan tedarik öngörüleri ile de lojistiğin daha planlı ve uzun vadeli yapılabilmesi sağlanmıştır. Dolayısı ile lojistik maliyetlerinde ciddi oranlarda tasarruf sağlanabilmiştir. Müşterilerde kullanılmayan gazın, kullanım hızı yükselmiş başka bir müşteriye aktarım hesaplaması, saha stoklarının anlık izlenebilirliği ile sağlanmıştır. Bu sayede fazla stok bulundurma maliyetinden ve lojistik maliyetinden tasarruf edilmiştir.

Ürün Web Sitesi

Müşteri tüketimlerinin anlık ve geçmişe yönelik izlenebilmesi;

Müşteri kullanım alışkanlıklardan oluşan Big Data ‘yı yorumlayarak, müşteri için belirlenen kapasitenin gerçek anlamda doğru belirlenebilmesini sağlıyoruz. Bu saptama aynı zamanda sezonlara özel de yapılabilmekte. Anlık stok seviyesi takibi sayesinde müşterinin tüketim hızına göre kalan stoğunu ne zaman bitirebileceğine yönelik izlenimler sağlayıp. Lojistik planlamasına bu yönde destek verilebilmekte. Zamanında tedarik ile müşterinin dağıtıcı firmaya olan güven ve memnuniyetini arttıran innovatif bir çözüm sunmaktadır.

Müşteri Sayaçlarının İzlenmesi;

Gaz tank veya paletlerine bağlı bulunan sayaçların da izlenerek, müşteri tüketiminin daha hassas ölçümlenebilmesi sağlanmıştır.Böylece müşteri tüketimlerinin ölçüm hassasiyetini 1000de 4’ten 1000de 2’nin altına indirilerek satışlardaki ölçüm kayıplarının yarattığı maliyetlerden ciddi oranlarda tasarruf edinilmiştir. Sayaçların içerisinden geçen gaz sıcaklığı ve kompresörlerin basınçlarının anlık takip edilmesi ile müşterinin (hava şartlarının değişiklik göstermesi durumunda) tesisatı kullanım verimliliğide ölçülebilir hale gelmiştir. Bu noktada doğabilecek verimsiz çalışmalar ile ilgili önceden önlem alınabilmesi sağlanmıştır.

Tesis Gaz Dolumlarının İzlenmesi;

Tesiste doluma alınan paletlerin anlık olarak dolum süreçlerinin izlenmesi ile dolumların ne kadar sürede tamamlanabileceği ve stoğun ne kadar sürede hazır olabileceği gibi bilgileri sağlamaktadır. Dolum esnasında oluşabilecek yüksek sıcaklık ve basınç değerlerinin anlık takibi ile daha sağlıklı ve verimli bir dolum yapılabilmesinin imkanı oluşmuştur. Günlük belirlenen gaz dolum nominasyon değerlerinin gerçekleşeninin takip edilebilmesi. Yapılan tedarikçi anlaşma kurallarına uygun bir şekilde dolum yapılabilmesi sağlanmıştır.

ANLIK RAPORLARINIZI TÜM PLATFORMLARDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Günlük yapılan dolum, günlük müşteri sevkiyatları, gaz alımları ve bunlara bağlı analiz verilerinin yöneticiler tarafından anlık izlenebilirliği sağlanarak daha somut ve verimli kararların alınabilmesi noktasında inovasyon sağlamıştır. Bununla birlikte sağlanan tüm bu veriler ile ileriye dönük tahminler yapılması için veri kaynağı oluşturulabilmiştir.

 
 

DETAYLI BİLGİ İSTER MİSİNİZ?
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM